Szkockie Widoki

•2 nocne przepłynięcia promem na trasie Amsterdam-Newcastle-Amsterdam
•miejsce w kabinie 4-os. wewnętrznej z łazienką
•wyżywienie HB na promie i w hotelach : 8 śniadań i 8 kolacji z napojem
•6 nocy w hotelach 3* w pokojach 2-os. z łazienką
w tym: 4 noce w hotelu w Szkocji i 2 noce w hotelu na trasie
do i z Amsterdamu
•opiekę polskiego pilota / przewodnika podczas trwania wycieczki
•zwiedzanie wg programu
•autokar podczas trwania wycieczki
•wszystkie przeprawy promowe, opłaty drogowe, tunelowe i mostowe
•ubezpieczenie KL i NNW w Signal Iduna
•składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny
oraz niezapomniane widoki, zabawę na morzu i w Szkocji
•do miejsca w kabinie 2-os. bez okna: 250 PLN
•do miejsca w kabinie 2-os. z oknem: 400 PLN/os.
•do kabiny 1-os. bez okna i pokoju 1-os.: 1000 PLN/os.
•do kabiny 1-os. z oknem i pokoju 1-os.: 1400 PLN/os.
•bilety wstępu: Edinburgh Castle, St. GilesCathedral, Scone Palace, Blair Castle, Eilean Donan Castle, Urquhart Castle, Stirling Castle, Rossly Chapel, Melrose Addey, destylarnia whisky: 550 PLN/os.
(pozostałe atrakcje zwiedzamy z zewnątrz)

Sugerowane kieszonkowe na własne wydatki: 100 GBP i 50 EUR


Cena: 3999 PLN
Terminy: 01.07-09.07.2017/ 29.07-06.08.2017


Niezwykła wycieczka z polskim pilotem, który zabierze Cię w najpiękniejsze miejsca w Szkocji oraz Niemczech.

Wycieczka Szkockie widoki obejmuje wiele niesamowitych oraz niezapomnianych atrakcji takich jak: przepłynięcie luksusowym promem Amsterdam-Newcastle-Amsterdam, zwiedzenie najpiękniejszych zamków, możliwość spróbowania prawdziwej miejscowej whisky, piękne widoki gór oraz jezior szkockich oraz zwiedzenie najlepszych miejsc w Berlinie oraz Amsterdamie.

Wycieczka Szkockie Widoki jest w pełni ubezpieczona, wyżywienie HB (osiem śniadań oraz osiem kolacji z napojem), bilety do wszystkich atrakcji przewidzianych w wycieczce, wyśmienite nocne zabawy na morzu i Szkocji oraz niezapomniane widoki!1 DZIEŃ
07:00 spotkanie uczestników wycieczki w Gdańsku, Dworzec Główny PKS,
przejazd do BERLINA, zwiedzanie miasta: Aleksanderplatz, Ratusz, Katedra, Uniwersytet Humbolta, Unter den Linden, Brama Brandemburska, Reichstag, Siegessäule.
kolacja, nocleg w hotelu.

2 DZIEŃ
07:00-08:00 śniadanie w hotelu, przejazd do Holandii / IJmuiden-Amsterdam,
16:00 odprawa biletowa, zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach,
17:30 wypłynięcie promu z IJmuiden do Newcastle, kolacja w restauracji na promie, nocleg

3 DZIEŃ
07:30-08:30 śniadanie w restauracji na promie,
09:00 przypłynięcie do NEWCASTLE,
Przejazd do Edynburga, zwiedzanie stolicy Szkocji. Na początek zwiedzanie Edinburgh Castle, imponującej twierdzy górującej nad miastem. Została ona ulokowana na skale wulkanicznej, skąd rozciąga się wspaniały widok we wszystkich kierunkach. Na zamku znajdują się najcenniejsze pamiątki związane z historią Szkocji – insygnia koronacyjne oraz Stone of Destiny – kamień, na którym koronowani byli królowie szkoccy. Spacer średniowieczną Royal Mile do katedry St. Giles, głównego kościoła Edynburga z charakterystyczną kopułą w kształcie korony, z kaplicą dedykowaną zakonowi Rycerzy Ostu, mianowanych przez królową, a następnie dalej do pałacu Palace of Holyroodhouse, w którym kiedyś mieszkała Maria Stuart, a obecnie rezyduje Królowa Elżbieta II podczas pobytów w Edynburgu. Przejazd do hotelu w okolicach Edynbuga, kolacja, nocleg.

4 DZIEŃ
śniadanie w hotelu,
Przyjazd do Perth, dawnej stolicy Szkocji. Zwiedzanie Scone Palace – miejsca koronacji pierwszych królów Szkotów. Przejazd na północ przez malowniczy region Pitlochry. Zwiedzanie destylarni whisky, zapoznanie się z procesem powstawania single malt whisky. Degustacja. Przejazd do Blair Atholl. Zwiedzanie Blair Castle, zamku który jest siedzibą księcia Atholl, arystokraty mającego niezwykły przywilej posiadania jedynej prywatnej armii w Europie - Atholl Highlanders. Spacer po Blair Castle Gardens, parku założonym na początku XVIII w. Przejazd przez park narodowy Cairngorms. Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Inverness, kolacja, nocleg.

5 DZIEŃ
śniadanie w hotelu,
Przejazd wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle, zbudowanego na siedlisku Piktów. Następnie przejazd na północ przez Highlands i przez Skye Bridge na zasnutą mgłami, malowniczą wyspę Skye. Po drodze (w miarę możliwości czasowych) zwiedzanie najczęściej fotografowanego szkockiego zamku Eilean Donan Castle, m.in. sali bankietowej, kuchni, sypialni. Następnie przejazd przez wyspę, postój w Portree, powrót promem Armadale-Mallaig. Nocleg w okolicach Fort William.

6 DZIEŃ
śniadanie w hotelu,
Przejazd na południe majestatyczną doliną Glencoe, gdzie w XVI w. rozegrała się tragedia, obecnie znana jako Masakra z Glencoe. Następnie podróż wzdłuż malowniczego jeziora Loch Lomond, największego jeziora Wielkiej Brytanii. Możliwy godzinny rejs po jeziorze. Przejazd do Stirling i zwiedzanie Stirling Castle – największego i jednego z najważniejszych szkockich zamków. Tu rozgrywały się dramatyczne wydarzenia, będące częścią historii Szkocji, a nieopodal miała miejsce bitwa pod Stirling, w której brał udział William Wallace znany z filmu Braveheart. Niespodzianka od SeaTours. Nocleg w okolicach Stirling.

7 DZIEŃ
śniadanie w hotelu,
Przejazd do Newcastle. Po drodze zwiedzanie Roslyn Chapel, kolegiaty rozsławionej książka Kod Leonarda da Vinci, oraz imponujących ruin opactwa Melrose, w którym pochowane jest serce Roberta I de Bruce, króla Szkocji.
15:30 odprawa biletowa, zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach,
17:00 wypłynięcie promu z Newcastle,
kolacja w restauracji na promie, nocleg

8 DZIEŃ
08:00-09:00 śniadanie w restauracji na promie,
09:30 przypłynięcie do IJMUIDEN / AMSTERDAM,
krótkie zwiedzanie Amsterdamu, obiadokolacja w Amsterdamie, przejazd w kierunku granicy z Niemcami, nocleg w hotelu

9 DZIEŃ
śniadanie w hotelu,
przejazd do Gdańska w późnych godzinach wieczornych.

Zakończenie wycieczki


Formularz rezerwacji

    [recaptcha theme:dark]