Szkocja – kraina zamków, niezwykłych miast i ducha średniowiecznej historii

Blog

Szkocja – kraina zamków, niezwykłych miast i ducha średniowiecznej historii

Dudy, kilt i haggis – z tym najczęściej kojarzymy Szkocję. Tymczasem ma ona do zaoferowania znacznie więcej.

Jednym z najpopularniejszych turystycznie miast Szkocji jest Edynburg. Brukowane uliczki, osiedla domów z kamienia i pełne zieleni parki tworzą niezwykły klimat.

Dwanaście kilometrów od Edynburga mieści się Rosslyn Chapel, gdzie ukryty jest podobno skarb templariuszy. Tutaj kręcono sceny z filmu „Kod Leonarda da Vinci” na podstawie powieści Dana Browna. Nic w tym dziwnego, atmosfera jaką tworzą stare, owiane tajemnicą mury jest niesamowita.

Wartym zobaczenia miejscem z pewnością jest Loch Ness. Legendę o potworze słyszał chyba każdy, nie jest to jednak jedyny powód, dla którego turyści tak chętnie odwiedzają to miejsce. Nad brzegiem jeziora znajdują się też ruiny jednego z największych zamków Szkocji – Urquhart, który majestatycznie góruje nad taflą wody.

Będąc w Szkocji nie można zapomnieć o odwiedzeniu Melrose Abbey. Ruiny opactwa to jedno z najbardziej imponujących miejsc w Zjednoczonym Królestwie. To tutaj spoczywa serce Roberta de Bruce, króla rozsławionego w filmie "Braveheart", który odegrał ważną rolę w walce Szkocji o niepodległość. Historia jest tu obecna na każdym kroku.

Tajemnicza Szkocja z malowniczymi widokami czeka na Ciebie. Zachwycisz się pięknem natury, poznasz historię i posmakujesz lokalnej szkockiej whisky.

#Wycieczki SzkocjaCena
1 Szkockie Widoki 4250 PLN