FAQs

P?

Czy na wycieczkę do Skandynawii wystarczy dowód osobisty?

O.

Podróżujący muszą mieć ze sobą ważny paszport lub dowód osobisty (dotyczy to również dzieci).

P?

Jakie dokumenty potrzebne są dla dziecka?

O.

Dziecko musi mieć ważny paszport lub dowód osobisty.

P?

Czy przy terminalu promowym znajduje się parking?

O.

Naprzeciwko terminala pasażerskiego w Gdyni (ul. Kwiatkowskiego 60) znajdują się dwa parkingi niestrzeżone i bezpłatne oraz jeden płatny przy ulicy Kontenerowej 44 (parking niestrzeżony), około 100 metrów od terminala. Rezerwacja miejsc pod numerem: +48 693 350 347. Najbliższe parkingi płatne i strzeżone znajdują się około 3 km od terminala: ul. Pucka 4, tel. 690 463 359, ul. Polska 45, tel. 508 374 650.

P?

Czy na promie/w hotelu są ręczniki, suszarka do włosów itp.?

O.

W kabinach i pokojach hotelowych znajdują się pościel i ręczniki. Suszarki do włosów dostępne są w większości hoteli, na zapytanie w recepcji, jednak radzimy zabrać suszarkę ze sobą.

P?

Jak wygląda płatność za wycieczkę?

O.

Płatność za wycieczkę możliwa jest przelewem lub gotówką w biurze Sea Tours lub u agenta. Przy rezerwacji wycieczki obowiązuje wpłata zaliczki w wysokości 20%, pozostałe 80% płatne na 30 dni przed wyjazdem. Przy rezerwacji na mniej niż 30 dni przed datą wycieczki należy wpłacić pełną kwotę.

P?

Jaką walutą można płacić na promie?

O.

Na promach Stena Line można płacić zarówno kartami jak i gotówką. Akceptowane są waluty: PLN, SEK, NOK oraz EUR. Na promach oraz na terminalu znajduje się kantor.

P?

Jaki jest limit bagażu?

O.

Bagaż główny 18-20 kg + mały bagaż podręczny na przestrzeń pasażerską w autokarze. Bagaż na czas podróży promem można zostawić w autokarze (należy to zgłosić wcześniej) lub zabrać ze sobą na prom.

P?

Ile pieniędzy zabrać ze sobą na wyjazd?

O.

Wydatki na miejscu zależą od indywidualnych potrzeb. W cenie zawarte jest wyżywienie HB, także dodatkowe pieniądze mogą być potrzebne na ewentualny lunch w ciągu dnia, kawę, pamiątki. Każda oferta zawiera informację o sugerowanym kieszonkowym na dany wyjazd. Warto zabrać ze sobą kartę płatniczą.

P?

Czy można otrzymać fakturę za wyjazd?

O.

Faktury imienne wystawiane są po zrealizowanym wyjeździe i wysyłane na życzenie pod wskazany adres email. Dane do faktury prosimy przesłać emailem przed wyjazdem.

P?

Ile alkoholu i papierosów mogę ze sobą zabrać?

O.

Aby uniknąć płacenia cła nie należy przekraczać tych ilości: alkohol mocny (pow.22%): 10L, piwo: 110L, wino: 90L, papierosy: 200 szt.