Kopenhaga – królewskie miasto wielu atrakcji

Blog

Kopenhaga – królewskie miasto wielu atrakcji

Dania jest jednym z krajów regionu skandynawskiego, który przyciąga turystów całej Europy i świata. Ten niewielki, siedem razy mniejszy od Polski kraj, jest monarchią konstytucyjną ze stolicą w przepięknej Kopenhadze. Jej symbolem i obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest pomnik Małej Syrenki, znanej z baśni Hansa Christiana Andersena.

Jedną z największych atrakcji Kopenhagi jest jeden z najstarszych na świecie parków rozrywki - Ogrody Tivoli. Fani mocnych wrażeń będą zachwyceni znajdującymi się tutaj kolajkami górskimi, czy najwyższą na świecie karuzelą licząca aż 80 metrów wysokości.

Będąc w Kopenhadze warto wybrać się na rejs kanałami i odwiedzić ogród zoologiczny. Miłośnicy piwa z chęcią zwiedzą browar Carlsberg.

Nie można też pominąć Pałacu Królewskiego Amalienborg, który od końca XVIII wieku jest siedzibą duńskich monarchów. Jego nazwa pochodzi od królowej Zofii Amelii, która kazała w tym miejscu wybudować pałac letni z pięknymi ogrodami. Pałac został siedzibą monarchów po pożarze zamku królewskiego Christiansburg w 1794 r.

Tutaj po prostu nie można się nudzić!